Najčastejšie otázky k laseru

Je laserové ošetrenie bolestivé? Pociťuje klient nejaký diskomfort pri ošetrení?

Nie, ošetrenie Phorma Beauty Laserom 4.0 je úplne bezbolestné, žiadne štípanie ani pálenie klient nepociťuje. V prípade, že by cítil jemné „poštipkávanie“ v ošetrovanej oblasti, ošetrenie sa preruší, nanesený gél BioFiller sa odstráni a pleť sa nechá ukľudniť bežne používaným prostriedkom na upokojenie pleti.

Kedy (v akom ročnom období) môže byť vykonávané laserové ošetrenie?

Ošetrenia našim laserom sa vykonávajú celoročne. Jediné obmedzenie je, že v deň absolvovania ošetrenia neodporúčame žiadne opaľovanie (ani slnko, ani solárium). Bežný pohyb vonku nie je obmedzený, ak to nie je priame vystavovanie sa slniečku.

Môže sa ošetrovať aj oblasť štítnej žľazy?

Áno, ale s obmedzeniami. V prípade klienta bez akýchkoľvek problémov so štítnou žľazou sa môže vykonávať ošetrenie pokožky krku – aj oblasť štítnej žľazy (konkrétna lokalita alebo revitalizácia pokožky krku). V prípade, že má klientka diagnostikované ochorenie štítnej žľazy, je potrebné, aby toto ošetrenie prekonzultovala so svojim lekárom. Ale určite sa neodporúča robiť ošetrenie priamo v oblasti štítnej žľazy.

Klient nosí na zuboch rovnátka (má protézu, mostík, implantát...). Môžeme robiť laserové ošetrenie?

Áno, môžete. Pri ošetreniach Phorma Beauty Laserom 4.0 nie je problém žiadna zubná protéza, implantát, mostík ani akýkoľvek druh rovnátok na zúbky.

Čo ak sme klientka alebo ja ako ošetrujúca kozmetička tehotná?

Aj v prípade tehotenstva môžete vy ako kozmetička vykonávať laserové ošetrenia, aj tehotnej klientke (samozrejme iba v oblasti tváre a krku). Určite nie napr. odstraňovanie strií na bruchu – v tehotenstve určite nie.

Môže si klientka po ukončení laserového ošetrenia naniesť makeup alebo iné kozmetické produkty na ošetrovanú pleť?

Áno, môže. Tu nie je žiadne obmedzenie.

Bude pleť klientky podráždená, začervenaná alebo s nejakým iným prejavom?

Reakcia pleti je veľmi individuálna. Môže dôjsť k jemnému až výraznému začervenaniu pokožky. Závisí od citlivosti pleti. Podľa našich dlhodobých skúseností nastáva jemné začervenanie pokožky nastáva zhruba u 30% klientov, stredné začervenanie zhruba u 30% klientov, žiadna reakcia pleti nastáva zhruba u 30% klientov. Zvyšným 10% klientov reaguje pleť veľmi výrazne. Podľa citlivosti a následného reaktívneho sfarbenia ošetrovanej oblasti zostáva klient na lôžku až do úplného odoznenia reakcie, čo je približne 10 – 30 minút.

Ak klientkina pleť reaguje výrazným začervenaním pri prvom ošetrení laserom, je potrebné očakávať podobnú reakciu pleti aj pri všetkých ďalších ošetreniach?

Nie, zvyčajne pri 2 až 3 ošetrení už taká reakcia nenastáva. Začervenanie nastáva pri ďalších ošetreniach iba pri veľmi citlivej pleti, ktorá už pri prvom ošetrení zareaguje veľmi výrazne. Tam sa odporúča hneď po ošetrení odstrániť zvyšky BioFiller gélu z pleti a naniesť upokojujúci gél alebo krém podľa vašich zvyklostí.

Aká silná rádiofrekvencia je v Phorma Beauty Laser 4.0?

Rádiofrekvencia je 480kHz a výkon je 260mW. Technické údaje budete mať aj v príručke k prístroju.

Akú silu má Laser (číselný parameter), akú má vlnovú dĺžku/aký je jeho výkon?

Phorma Beauty Laser 4.0 je laserový prístroj I.triedy. Vlnové dĺžky laseru sú: 760 - 808 - 1064 nm. Výkon laserových diod je 40mW. Technické údaje sú uvedené v technickej špecifikácii v príručke.

Je laser nápomocný aj pri problémoch s tmavými kruhmi pod očami alebo pigmentovými škvrnami?

Áno, vďaka silnej koncentrácii vitamínu C (+kyselina hyaluronová a ozón) v BioFilleri, ktorý zjemňuje a zosvetľuje tmavú pigmentáciu pokožky.

Robí sa laserom aj odstraňovanie strií?

Áno, veľmi pekné výsledky sa dosahujú aj pri odstraňovaní strií. Strie výrazne zblednú, resp. menia svoju farbu z červenej na menej výraznú – bledo krémovú, až do stratena. Dôležité je, že po týchto zákrokoch nezostávajú na koži žiadne chrastičky, poškodenia kože ani žiadne obmedzenia čo sa týka hygienických návykov. Naopak, je veľmi vhodné pokračovať v domácom ošetrovaní kože používaním krémov s účinnými látkami, ktoré podporia spevňovanie pokožky.

Môže sa laser používať aj keď je klientka na kortikoidnej liečbe?

V tomto prípade určite neodporúčame vykonávať ošetrenie pokožky. Počas kortikoidnej liečby neodporúčame žiadne z prístrojových ošetrení pleti. Taktiež ani pri infekčných ochoreniach, zápalových prejavoch pleti alebo pri herpesových ochoreniach.

Môžem klientke nejak ublížiť počas ošetrenia?

Nie. Nemáte ako klientke ublížiť (okrem prípadu priameho nasvietenia do oka). Počas ošetrení treba dodržiavať odporúčanú dĺžku ošetrenia a nestáť počas ošetrenia s laserovým lúčom na jednom mieste bez pohybu.

Môžem s laserom ošetrovať aj pleť s akné?

Akné sa s laserom neošetruje, takéto miesta by sme doporučili obchádzať a v prípade silného akné nerobiť ošetrenie pleti vôbec.

Za akú cenu sa predáva ošetrenie Laserom?

Sme pripravení Vám poskytnúť odbornú pomoc pri nastavení cenovej politiky pre váš salón a poskytované služby.</p> <p>Naša spoločnosť je zaviazaná k poskytovaniu vysoko kvalitných prístrojov pre kozmetické<br /> salóny a sme si vedomí, že úspech vášho salónu závisí aj od efektívnej cenovej politiky.<br /> Naša dlhoročná skúsenosť v oblasti kozmetiky, naprieč celým Slovenskom, nám umožňuje<br /> ponúknuť vám prispôsobené riešenia, ktoré budú zodpovedať špecifickým potrebám vášho<br /> salónu. Naším cieľom je nielen poskytnúť vám vynikajúci prístroj, ale aj prispieť k<br /> úspechu vášho podnikania.

Ak klientkina pleť reaguje výrazným začervenaním pri prvom ošetrení laserom, je potrebné očakávať podobnú reakciu pleti aj pri všetkých ďalších ošetreniach?

Doporučujeme na záver ošetrenia ponúknuť klientke NANO Beauty Pro –<br /> suchú pleťovú masku – Upokojujúcu – ktorá behom 8 minút stiahne červeň z tváre a klientka zostáva bez reakcie.<br /> Ponuku masiek nájdete tu: www.nanobeautymasky.sk